Het damesgilde Lent organiseert op 21 april aanstaande een lezing in het kader van 75 jaren vrijheid. De locatie is het vroegere St. Jozef-klooster, dat tijdens de oorlog en met name de manneneilandperiode fungeerde als noodhospitaal, en waar de pas afgestudeerde huisarts Frans Huijgen de gewonde oorlogsslachtoffers hielp. Dus een lezing over deze gedenkwaardige periode in een historisch pand. De inloop is gepland vanaf 19.30, waarna de lezing start om 20.00 uur.
De lezing wordt verzorgd door Michel Bongers, ex journalist van de Gelderlander en auteur van inmiddels meer dan 27 boeken. Het merendeel van deze boeken/romans speelt zich af in ons woongebied, de Over Betuwe. Zijn nieuwste roman, Vleugellam, werd geinspireerd door de operatie Market Garden. In zijn roman worden de personen, veelal Betuwnaren, met hun eigen naam genoemd. Voor de Lentenaren lijkt het een zeer interessante lezing omdat het verhaal gaat over een periode (1944/1945) waar de overgebleven 600 mannen, nadat hun gezinnen waren geevacueerd, voor hun erf en goed gingen zorgen.
Een mooi initiatief, dat juist het damesgilde van nu het voortouw neemt, om met deze lezing hun voorouders eer te betonen. Het bestuur van het damesgilde vindt het daarom ook belangrijk om deze lezing open te stellen voor introducees. Dus alle Lentenaren.zijn welkom. Na de lezing is er een nazit, waarin u de gelegenheid krijgt om dit nieuwe boek door Michel te laten signeren. Kortom: een avond die u niet mag missen.
Wel vragen we u om een kleine bijdrage in de kosten. De entree bedraagt 5 Euro, inclusief koffie en een drankje.
Het bestuur van het Damesgilde Lent