Watermonsters in de Ooij!

  • 417 weergaven

Details

Woensdag 16 mei 2018 van 14:30 tot 16:30 uur

Afgelopen

Kerkdijk

Ooij, Nederland

Ben jij ook nieuwsgierig naar wat er allemaal leeft onder water? En ben je tussen de 8 en 12 jaar oud? Ga dan op woensdag 16 mei mee op een excursie waarin watermonsters centraal staan. We gaan wateronderzoek doen in de grote visvijver in Ooij. Deze spetterende ontdekkingstocht naar waterdieren wordt georganiseerd door IVN Rijk van Nijmegen en De Bastei.

We zijn deze middag te gast bij Hengelsportvereniging De Voorn. We starten om 14.30 uur op de Kasteelse Hof in Ooij (ingang op de Kerkdijk, tussen huisnummer 8 en 10). Gidsen van IVN Rijk van Nijmegen staan je daar op te wachten met schepnetten, loepen en zoekkaarten. Met het net scheppen we waterbeestjes uit het water. Daarna nemen we deze 'watermonsters' onder de loep. Met behulp van zoekkaarten proberen we de diertjes op naam te brengen. Een hengelsporter geeft uitleg over de verschillende soorten vissen die in het water leven en vertelt hoe je op een goede manier kunt vissen.

Trek kleren aan die nat mogen worden en neem voor de zekerheid een regenjas mee. Onderweg krijg je wat te drinken. Om 16.30 uur komen we bij de ouders terug.

Deelname kost € 3,00. Schrijf je vooraf in bij De Bastei: ga naar debastei.nl/ontdekkingstocht of bel 024-3297070.

Kijk voor meer informatie op www.debastei.nl of www.ivn-nijmegen.nl.

Over de organisator

Over de organisator
Hét centrum voor natuur en cultuurhistorie. We organiseren heel diverse tentoonstellingen en activiteiten en zijn een museum dat ook bij niet-museumpubliek erg in de smaak valt.... Lees meer